Letní calciomercato 2017 VIII.: Poslední posily jsou Théréau a Laurini

Vincent Laurini na tradiční prezentaci
Vincent Laurini na tradiční prezentaci (corrieredellosport.it)

Přestupní termín je u konce, Fiorentina získala ještě další dva hráče k vyztužení kádru. A z Palerma dorazil talentovaný trequartista Simone Lo Faso.

Laurini má za úkol zlepšit pravou stranu obrany

Vincent Laurini, jenž dorazil z Empoli, je dost nečekaná posila. Tuto pozici již Pantaleo Corvino neměl v plánu vylepšovat, jenže pak přišel další zápas, ve kterém Nenad Tomović vyhořel, z reakcí fanoušků srbský reprezentant pochopil, že jeho florentská anabáze je u konce a požádal o přestup.

Proto Fiorentina okamžitě přivedla osmadvacetiletého Lauriniho, na hostování s povinností výkupu celkem za částku dvou milionů eur. Spolehlivého beka, jenž má za sebou několik prvoligových sezon v dresu Empoli, zatímco Tomović odešel hostovat do Chieva.

Posily se dočkal i útok, Babacar a Simeone jsou talentovaní, ale pro jistotu k nim přibyl zkušenostmi hýřící Cyril Théréau. Čtyřiatřicetiletý Francouz působil v Udinese, odkud přišel za milion a půl eur.

A posledním přírůstkem do fialového kádru je Simone Lo Faso, devatenáctiletý trequartista, jenž dorazil z Palerma, kde již v minulé sezoně debutoval v Serii A.

Rebić odešel do Frankfurtu, Joshua Pérez jde získavat zkušenosti do Livorna

Kromě již výše zmíněného Tomoviče dořešila Fiorentina i několik dalších odchodů. Ante Rebić se vrací do Frankfurtu, kde již v minulé sezoně hostoval. I tentokrát se jedná o hostování, německý tým má ale povinnost jej na konci sezony vykoupit za 4 miliony eur. Očekával se i odchod Matiho Fernandeze, ten však odmítl všechny nabídky z Argentiny a Mexika a prozatím zůstává u fialek.

Joshua Pérez, jenž vloni debutoval v prvním týmu na San Siru proti Interu, odchází na hostování do třetiligového Livorna, kde bude sbírat zkušenosti mezi dospělými. Na hostování odešel i Andrés Schetino, toho čeká Dánsko v dresu celku Esbjerg FB.

A nakonec odchody tří mladíků. Jacopo Petriccione přestoupil do Bari, Fiorentina si zarezervovala poloviční podíl na jeho budoucím přestupu. Za obdobných podmínek zamířil i Marco Berardi do třetiligového Sudtirolu. Nicolò Gigli byl uvolněn a podepsal roční smlouvu s Ternanou.

ČLÁNKY NA TÉMA «Letní calciomercato 2017»

autor: Collin, vydáno 2. 9. 2017, zdroj: violachannel.tv, firenzeviola.it, foto: corrieredellosport.it

Archiv článků

  • Sezona 2021 - 2022
  • Sezona 2020 - 2021
  • Sezona 2019 - 2020

Nejčtenější články