Letní calciomercato 2017 VI.: Gil Dias a Biraghi doplňují stavy

Cristiano Biraghi v dresu italské jedenadvacítky
Cristiano Biraghi v dresu italské jedenadvacítky (zimbio.com)

Letní mercato Fiorentiny je konečně v pohybu, později než by se fanouškům a trenérovi Piolimu líbilo, ale přece. Na levého beka přichází z Pescary Cristiano Biraghi, levé křídlo posílí Gil Dias a téměř dořešen je i příchod Giovanni Simeoneho do útoku.

Gil Dias a C. Biraghi posílili Fiorentinu, Badelj se rozhodl zůstat

Portugalský dvacetiletý křídelník Gil Bastião Dias přichází na dvouleté hostování z AS Monaco, Fiorentina má také opci na jeho přestup ve výši dvaceti milionů eur. Odchovanec Bragy v minulé sezoně působil na hostování v Rio Ave a v nejvyšší portugalské soutěží si připsal 8 branek a 7 asistencí.

Dočkali jsme se posily i na levou stranu obrany, Cristiano Biraghi dorazil z Pescary na hostování s opcí na přestup. Fiorentina za něj zaplatí půl milionu hned a další 2.000.000 eur v případě, že se jej v průběhu sezony rozhodne vykoupit. V minulosti Biraghi působil také v Chievu a Catanii, nebo španělské Granadě.

V úterý jsme se dočkali také velice neobvyklého oficiálního prohlášení ze strany klubu, na stránkách Fiorentiny se píše, že záložník Milan Badelj, jenž byl považován za jednoho z hráčů na odchodu, se nechal novým trenérem Piolim přesvědčit, aby zůstal i nadále ve fialovém dresu. A zároveň se tak rozběhnou jednání o prodloužení kontraktu, který chorvatského záložníka k Fiorentině váže jen do konce této sezony.

Dalšími na řadě jsou Simeone a Pezzella?

Sportovní ředitel Pantaleo Corvino se nehodlá zastavit a během středy či nejpozději čtvrtka by měl být dořešen příchod další posily, útok doplní el Cholito Simeone z Janova. Nakonec by měl florentské kasy přijít na 18 milionů eur a spekuluje se, že s Fiorentinou podepíše smlouvu na 5 let.

A vyztužení se dočká i defenzíva, z Betisu by měl na hostování s opcí na přestup dorazit argentinský střední obránce Germán Pezzella, jehož shodou náhod před dvěma roky do Betisu z Argentiny přivedl bývalý technický ředitel Fiorentiny Edoardo Macía.

Kalinić je jednou nohou v Miláně

Fialové barvy definitivně opouští Nikola Kalinić, dočká se vytouženého přestupu do Milána, Fiorentina slevila z požadovaných třiceti milionů a obchod se uzavře na částce okolo 25 milionů s výkonostními bonusy.

Šimić posílil juniorku

Primaveru Fiorentiny posílil šestnáctiletý slovinský záložník Renato Šimić z NK Domžale. Na odchodu je Jaime Báez, o něhož mají zájem Spezia, kde již vloni hostoval, a Pescara.

ČLÁNKY NA TÉMA «Letní calciomercato 2017»

autor: Collin, vydáno 16. 8. 2017, zdroj: violachannel.tv, firenzeviola.it, foto: zimbio.com

Archiv článků

  • Sezona 2021 - 2022
  • Sezona 2020 - 2021
  • Sezona 2019 - 2020

Nejčtenější články