Letní calciomercato 2017 IV.: Žhavým jménem je Emre Mor

Emre Mor v akci v dresu Bor. Dortmund
Emre Mor v akci v dresu Bor. Dortmund (www.fearthewall.com)

Sezona se neúprosně blíží, ale aktivita Fiorentiny na poli přestupů není zrovna uspokojivá. Dnes byl oficiálně potvrzen odchod M. Vecina do Interu, zatímco novými jmény na obzoru jsou Emre Mor a Natanael Pimenta.

Emre Mor posílí Fiorentinu? Pro německá média je příchod dvacetiletého křídla Borussie Dortmund hotovou věcí, hovoří se o přestupové částce přes dvanáct milionů eur, která se s bonusy může vyšplhat až na patnáct. Emre Mor vyniká technikou a rychlostí, jeho předností je hra jeden na jednoho a mnozí jej přirovnávají k Mohemadu Salahovi, doufejme že toto přirovnání sedí pouze po herní stránce.

Již přes měsíc se spekuluje, že by měl dorazit Valentin Eysseric z Nice. Poslední zprávy hovoří o tom, že Fiorentina má s francouzským klubem dohodu o přestupu za čtyři miliony eur, Nice ale nechce nechat odejít hráčem před odvetným zápasem Champions League proti Ajaxu. Pokud tomu tak opravdu je, měli bychom již zítra vědět více.

Na levého beka je novým adeptem dle posledních zpráv Natanael Pimienta, jenž hájí barvy bulharského celku Ludogorets Razgrad. Šestadvacetiletý Brazilec již v Bulharsku získal tamější občanství, takže by neblokoval kvótu pro posily ze zemí mimo EU. Zkušenou posilou do obrany by se mohl stát Gabriel Paletta, se kterým již nepočítají v Miláně.

Rozloučil se Vecino, kdo jej nahradí?

Matías Vecino již je oficiálně hráčem Interu, Fiorentina za něj obdrží 24 milionů eur, přesně jak diktuje hráčova klauzule. Pantaleo Corvino se tak musí pustit do hledání náhrady do zálohy - nejčastěji zmiňovaná jména jsou Benassi z Turína a Rincón z Juve. Po celé řadě odchodů naopak není vyloučené, že ve fialových barvách trochu překvapivě zůstane Milan Badelj. Hráč nedávno změnil agenta a Fiorentina s ním zahájila jednání o prodloužení smlouvy.

Nakonec dvě zprávy týkající se mladíků. Fiorentina z Modeny přivedla brankáře italské reprezentace do 16 let, Federico Brancolini přišel fialové kasy na půl milionu eur a bude hrát ve věkové kategorii Primavera. A záložník Amidu Salifu odešel hostovat do Vicenza Calcio.

ČLÁNKY NA TÉMA «Letní calciomercato 2017»

autor: Collin, vydáno 2. 8. 2017, zdroj: violachannel.tv, firenzeviola.it, foto: www.fearthewall.com

Archiv článků

  • Sezona 2021 - 2022
  • Sezona 2020 - 2021
  • Sezona 2019 - 2020

Nejčtenější články