Martin Graiciar: O místo v kádru se poperu

Martin Graiciar byl představen coby posila Fiorentiny
Martin Graiciar byl představen coby posila Fiorentiny (firenzeviolasupersportlive.it)

Papírově patří Fiorentině již rok, oficiální prezentace se Martin Graiciar dočkal až teď v Moeně na společné tiskové konferenci s Dávidem Hanckem.

Oficiálně se hráčem Fiorentiny stal před rokem, kromě seznamovacího týdne v Moeně ale strávil uplynulou sezonu na hostování v Liberci. Slibný rozlet přibrzdilo nepříjemné zranění ve druhé části sezony, ale i tak si talentovaný mladík vloni připsal 4 branky ve 12 zápasech. Teď už je Martin Graiciar hráčem Fiorentiny se vším všudy, odhodlaný vybojovat si své místo mezi Pioliho vyvolenými.

Devatenáctiletý Martin Graiciar byl oficiálně představen během tiskové konference. «Jsem šťastný, že mohu oblékat dres Fiorentiny, je to klub s opravdu bohatou minulostí. Je zde mnoho skvělých útočníků, budu se snažit vybojovat si své místo v kádru prvního týmu.»

Dotaz padl i na nominaci mezi největší české talenty. «Ocitnout se v nominaci na takové ocenění je pro mě impulsem k tomu, abych na sobě pracoval ještě víc. Trenér Pioli mi dává hodně rad, snažím se jej poslouchat, chce po mě, abych se víc vracel a vypomáhal i při bránění. Co se týká mého vzoru, tak například Lewandowski.»

A nakonec citlivé téma, s jakými cíli Fiorentina vstoupí do Evropy. «Na to není vůbec snadné odpovědět. Prozatím doufáme, že nás nechají hrát předkolo Europa League, kde bychom pak chtěli určitě minimálně dosáhnout na skupinovou fázi.»

autor: Collin, vydáno 19. 7. 2018, zdroj: violachannel.tv, foto: firenzeviolasupersportlive.it

Archiv článků

  • Sezona 2021 - 2022
  • Sezona 2020 - 2021
  • Sezona 2019 - 2020

Nejčtenější články