Milan Badelj se loučí s fialovými barvami

Milan Badelj, sice jen krátce, ale opravdvým kapitánem
Milan Badelj, sice jen krátce, ale opravdvým kapitánem (zimbio.com)

Chorvatský středopolař se stal hráčem Fiorentiny v srpnu 2014 a v následujících čtyřech letech oblékl dres fialek celkem ve 137 utkáních, ve kterých zaznamenal šest gólů. Teď mu vypršel kontrakt, který se rozhodl neprodloužit a Fiorentinu tak v létě opustí. Zde je jeho dopis, kterým se loučí s klubem, městem i fanoušky.

«V životě neexistují jednoduchá rozhodnutí, ani taková, která se tak mohou na první pohled tvářit. Každý jsme jiný a ti co mě znají vědí, že se neustále snažím posouvat vlastní hranice.»

«Možná v tomto případě chybuji, ale i teď se chci posunout dál. Opustit místo, které považuji za domov, kde jsem našel klid, vyrovnanost a štěstí. Vyjádřeno jedním slovem: stabilitu.»

«Zároveň ale musím čelit skutečnosti: kariéra fotbalisty není nekonečná a já bohužel nedokážu slíbit Fiorentině věrnost na vždy. Chci ještě zažít nadšení z nové výzvy.»

«V hlavě se mi točí mnoho myšlenek, chtěl bych vám všem toho tolik říct, omluvit se vám a vysvětlit, co a proč mám v úmyslu. Protože si zasloužíte mnohem víc, za všechnu tu vášeň, lásku a oddanost. A také za pochopení a podporu v těžkých momentech.»

«Dovolím si říct pouze DĚKUJI, opravdu myšleno a napsáno co možná největší: DĚKUJI FLORENCIE! Byly to krásné a nezapomenutelné roky, zažili jsme spolu výhry i pády což mě činí hrdým a zároveň mám pocit, že jsem jedním z VÁS.»

«Chtěl bych také poděkovat všem osobám, se kterými jsem měl v těchto letech něco do činění, všem trenérům a jejich spolupracovníkům, všem spoluhráčům, se kterými jsme slavili vítězství pod Curva Fiesole, případně odcházeli z hřiště se svěšenou hlavou, plní odhodlání do příštích zápasů.»

«Dovolte mi říct jedno zvláštní a speciální děkuji mým spoluhráčům z této sezony, netřeba dodávat proč.......»

«Taktéž děkuji klubovým lékařům, kteří pracují ve stínu naší slávy, ale vždy nám pomohou a také kustodům, kteří se o nás starají, jako bych byli jejich synové... Klubu děkuji za projevenou důvěru a za šanci hrát italskou Serii A, děkuji všem a omlouvám se, pokud jsem někoho zapoměl zmínit. Není snadné si v určitých okamžicích uchovat jasnou hlavu a sdělit to, co má člověk na mysli, ale v jedné věci jsem si jistý: během těchto let jsem společně s vámi vyrostl i jako člověk.»

«Děkuji vám všem za náklonnost!»

Milan Badelj

autor: Collin, vydáno 29. 5. 2018, zdroj: violachannel.tv, foto: zimbio.com

Archiv článků

  • Sezona 2021 - 2022
  • Sezona 2020 - 2021
  • Sezona 2019 - 2020

Nejčtenější články